EN | DE
Ondřej Kepka - úvodní fotografie

Ondřej Kepka

Ondřej Kepka

Po absolvování Gymnázia Jana Nerudy (1988) se specializací ložisková geologie absolvoval herectví na Divadelní fakultě AMU (1992) a televizní a filmovou režii na FAMU (1996)

Je znám především jako malý (1980) i velký (1993) Honzík v populárních seriálech o Arabele.

Od 6 let účinkuje v televizi a ve filmu (Tetinka, Čas strachu a statečnosti, Všichni za jednoho, Maska, Synové a dcery Jakuba skláře), v dabingu (z poslední doby například seriály Malý bílý koníček, Sněžná řeka, Ti druzí, St.Tropez...) a v rozhlase: dramatizované četby (Anděl a kniha rekordů podle D. Fischerové), poezie, rozhlasové hry. Obdržel cenu Prix Bohemia za herecký rozhlasový výkon (hra Dutopěvec nebo exot?). Od roku 2011 moderuje Ondřej Kepka v ČRo 2 autorský pořad Noční Mikrofórum.

Věnuje se též moderování. V poslední době jde například o autorský cyklus ZOOM - ČT 1999, kde vystupuje v roli moderátora, ale i spoluautora scénáře toho populárně-naučného cyklu pro filmaře amatéry.

Již při studiích pracuje pro Českou televizi jako režisér (profesionální debut Souboj natáčí jako student prvního ročníku režie). Bakalářské studium absolvoval středometrážním filmem Tvůj svět, magisterskou větev TV inscenací Dívka se zázračnou pamětí. Absolvoval v ročníku Dušana Kleina.

Věnuje se hrané tvorbě (TV filmy Spirála nenávisti, Stará láska nerezaví, Smetanový svět) a v neposlední řadě také dokumentům (Návštěva u Radovana Lukavského, Cesta ke slunci, Obyčejný život, natočil dva díly z cyklu Předčasná úmrtí...).

I když se nepovažuje za čistě autorského režiséra, napsal si k většině hraných i dokumentárních filmů scénář sám.

Má již i zkušenosti jako divadelní režisér: opereta Boccaccio a konverzační drama Anatol.

Jako fotograf se považuje za "vzdělaného laika" - jak říkával Karel Čapek. Fotografuje portréty, reportáže a krajinu. V roce 1999 vyšla jeho autorská fotografická kniha Kumštýři na vodě.

Je synem herečky Gabriely Vránové a synovcem herce Jaroslava Kepky. Jeho otec, Jiří Kepka, je středoškolským učitelem.

Internetové odkazy:

Důležité aktivity:

Ondřejova filmová škola

8. prosince 2011 bylo slavnostně uvedeno do života dlouho připravované DVD Ondřejova filmová škola, které ve 33 krocích odhalí tajemství dobrého krátkého videa/dokumentu. DVD je určeno pro všechny věkové skupiny i profesní obory.
Více informací o projektu na www.ondrejovafilmovaskola.cz. DVD koupíte v široké obchodní síti nebo přímo zde.

Bílé noci

Legendární rozhlasová adaptace režiséra Josefa Henkeho z roku 1966 vychází na CD.

Soukromé album: oživlé příběhy fotografií

9. listopadu 2010 vyšla druhá fotografická kniha Ondřeje Kepky s názvem Soukromé album: oživlé příběhy fotografií.
K příležitosti vydání knihy proběhla také putovní výstava Příběhy fotografií. (stále k dispozici - v případě zájmu pořádání výstavy nás prosím kontaktujte)

Království poezie

6. května 2010 vyšlo DVD Království poezie životní projekt herečky a recitátorky Gabriely Vránové, v němž se odráží její celoživotní vztah ke světové, ale především k české a slovenské poezii. Režie tohoto projektu se ujal Ondřej Kepka

Vyrobil: Martin Novotný, design: Jiří Šmíd