EN | DE
Ondřej Kepka - úvodní fotografie

Ondřej Kepka

Profesionální filmografie 2000-2005

2005

Mrtvý luh (2005 - DVD)

První projekt, který vznikl pod logem Osm osmiček (www.88888888cz)

Genius loci II (2005, AMU Praha)

Nový dokumentární film a celé DVD, které vzniklo pro rektorát AMU. Film se zabývá přestavbou legendárního vodáckého střediska v Poněšicích. Na DVD se kromě filmů Genius loci I a II objeví řada bonusů, k nejzajímavějším patří filmová esej.

Ulice - díly 71 až 80 (2005, Nova)

Deset dílů populárního seriálu, vysílání prosinec 2005. První spolupráce Ondřeje Kepky (jako režiséra) s TV NOVA.

Návštěva u Radovana Lukavského (2005, ČT)

Celovečerní dokumentární film (zpověď). Významný český herec vzpomíná na svůj život, na své divadelní i filmové a televizní začátky. Otázky mu klade jeho žák Ondřej Kepka. Dokument je zajímavý zejména tím, že představuje pana profesora také z jiné stránky, než jak jej znají diváci: představuje jej jako člověka plného humoru a životního optimismu. Ve filmu se objeví kromě ukázek z divadla, filmu a televizi také osobní filmový archiv Radovana Lukavského. Nové i archivní citace z poezie, záběry z chalupy na Vysočině, vyprávění vnučky Kláry... Premiéra říjen 2005.

3x s Miroslavem Donutilem - téma Škola (2005, ČT)

Celovečerní povídkový televizní film, volné pokračování nepravidelného seriálu komediálních povídek s Miroslavem Donutilem v hlavní roli. Ondřej Kepka zde poprvé spolupracuje s významným filmovým kameramanem Andrejem Barlou, vzniká tak dobová povídka ze šedesátých let Reparát (první "dobovka" Ondřeje Kepky). Film si nekladl vysoké umělecké mety, ale byl plný zajímavých exteriérových a reálových prostředí a především poskytl zajímavé herecké příležitosti pro řadu významných českých herců. Vedle excelujícího Mirka Donutila (hrál v povídkách celkem 5 rolí) se na obrazovce objevili: Lubomír Lipský, Eva Salzmannová, Jana Paulová, Gabriela Vránová a řada mladých talentovaných tváří. Premiéra říjen 2005.

Největší Čech - Karel Čapek (2005, ČT)

Významný dokumentární film, který vznikl pro prestižní sérii Největší Čech v České televizi. Specifická forma a zasazení do mozaiky deseti dokumentů předurčili dokument k netuctovosti. Film pomocí obhájce-moderátora (spoluautor Andrej Halada) vypráví to nejvýznamnější ze života a díla Karla Čapka. Dobové fotografie, filmové archivy, ukázky z filmových, divadelních a televizních adaptací. Premiéra květen 2005.

2004

Zakletá třináctka (2004, ČT)

Televizní pohádka podle scénáře Daniely Fischerové, v hlavních rolích Hana Maciuchová a Gabriela Vránová. Tajuplný příběh, ve kterém se prolne reálný svět s podivuhodným - až komicky - hororovým světem dvou stárnoucích čarodějnic. Je bohatý na triky, při kterých se režisér Kepka setkává s Borisem Masníkem, kterého velmi dobře zná ze spolupráce na známé Arabele. Do výrazných dětských rolí byly obsazeny Patricie Solaříková, která už hrála ve filmu Smetanový svět a Šárka Vaculíková, studentka Pražské konzervatoře, neteř herce Lukáše Vaculíka. Premiéra prosinec 2004.

2003

Smetanový svět(2003, ČT)

Celovečerní TV film. Scénář Martin Šafránek, v hlavních rolích Luděk Munzar a Svatopluk Skopal. Film je příběhem dvou malých, až čapkovsky laděných podvodníčků, a leží někde na pomezí krimikomedie a pitoreskního obrázku ze současnosti. Výrazný je zde podíl skladatele Emila Viklického a kameramana Vladimíra Opletala. V dalších rolích: Simona Postlerová, Jaroslav Satoranský, Václav Vydra, Gabriela Vránová, Hana Maciuchová a mladá Patricie Solaříková.

Stará láska nerezaví (2003, ČT)

Celovečerní TV film. Scénář, podle divadelní hry Bernarda Sladea, a režie Ondřej Kepka, premiéra říjen 2003, získal hlavní cenu Zlatý prim na TV festivalu Novoměstský hrnec smíchu v kategorii TV komedie.

Sobí ráno (2003, WCF a ČT)

Celovečerní dokument o životě významného českého kameramana Emila Sirotka.

2002

Byla jsem na světě (2002, WCF a ČT)

Celovečerní dokument o životě významné české herečky Olgy Scheinpflugové z cyklu Předčasná úmrtí (premiéra prosinec 2002 ke stému výročí narození paní Olgy).

Hlasy poezie (2002, ČT)

Fráňa Šrámek Neopatrný, Josef Hora Šetřte láskou a Zem, z níž jsme vyšli. Dva díly poetického cyklu ostravské televize, dvě ukázky z CD Gabriely Vránové Magnetický vítr. Poetický klip, kde se interpretka, na podkladě hlubokého osobního vztahu k citovaným veršům, snaží "odmytizovat nedělní chvilky poezie", přinést divákovi verše novou, neotřelou formou přímo až do duše...

Závory až do nebe (2002, ČT)

Portrét Táni Fischerové a jejího postiženého syna Kryštofa z cyklu Bleděmodrý svět. Obyčejný pohled na neobyčejný život, kde slovo štěstí dostává nové dimenze. V roce 2003 je na mezinárodním festivalu dokumentů v Poděbradech tomuto filmu udělena hlavní cena - Křišťálové srdce.

Eva Bosáková (2002, Vera Vista a ČT)

Portrét slavné gymnastky z cyklu Sláva vítězům, premiéra duben 2002.

2001

Klub jojo - Nestlé (2001, agentura LINTAS)

Další série reklam pro známou čokoládovou firmu.

2000

Genius noci - Poněšice (2000, AMU Praha)

Dokumentární film o vzniku a historii legendárního střediska AMU v Poněšicích, které z velké části stavěli studenti sami.

Linka bezpečí (2000)

Obnovená verze propagačního dokumentu.

Klub jojo - Nestlé (2000, agentura LINTAS)

Série reklam pro známou čokoládovou firmu.

Osudy hvězd - Julie (2000, ČT-Vera Vista)

Portrét Lucie Vondráčkové.

Ondřejova filmová škola

8. prosince 2011 bylo slavnostně uvedeno do života dlouho připravované DVD Ondřejova filmová škola, které ve 33 krocích odhalí tajemství dobrého krátkého videa/dokumentu. DVD je určeno pro všechny věkové skupiny i profesní obory.
Více informací o projektu na www.ondrejovafilmovaskola.cz. DVD koupíte v široké obchodní síti nebo přímo zde.

Bílé noci

Legendární rozhlasová adaptace režiséra Josefa Henkeho z roku 1966 vychází na CD.

Soukromé album: oživlé příběhy fotografií

9. listopadu 2010 vyšla druhá fotografická kniha Ondřeje Kepky s názvem Soukromé album: oživlé příběhy fotografií.
K příležitosti vydání knihy proběhla také putovní výstava Příběhy fotografií. (stále k dispozici - v případě zájmu pořádání výstavy nás prosím kontaktujte)

Království poezie

6. května 2010 vyšlo DVD Království poezie životní projekt herečky a recitátorky Gabriely Vránové, v němž se odráží její celoživotní vztah ke světové, ale především k české a slovenské poezii. Režie tohoto projektu se ujal Ondřej Kepka

Vyrobil: Martin Novotný, design: Jiří Šmíd